Тренування в Чемпіоніке рекомендують психологи!

26 октября 2018
unnamed_2025
Молодший дошкільний вік – період, коли розробники пропонують починати заняття у футбольних школах, є надзвичайно важливим у розвитку дитини з усіх боків.

Психологи визначають, що саме у три роки дитина починає найбільш яскраво виявляти свою особистість, виходить у великий соціум. А в найближчий період починає пізнавати світ почуттів та налагоджувати стосунки з дорослими і дітьми. Психологічна адаптація дитини-дошкільника найбільш успішно і легко відбувається в різних видах активності, провідне місце серед яких посідає участь в командних видах спорту.

Автори «Чемпіоніки» стверджують, що найкращі можливості щодо особистісного зростання дитини створює футбол. В якості аргументів вони називають таке: футбол забезпечує повноцінний фізичний розвиток, становлення лідерських якостей, виховання працелюбства та витривалості, формування вміння визначати мету та націлено рухатися до неї, перемагати та гідно приймати поразку.

Участь у змаганнях привчає спокійно ставитися до труднощів і випробувань, викликів соціуму, формує досвід життя в конкурентному середовищі і при цьому не боятися виявляти себе на максимумі своїх можливостей. Саме в команді народжується перша справжня дружба, з’являються надійні і чесні взаємини, повага і добре ставлення до тренера як наставника із зовнішнього світу, на якого дитина намагається бути схожою. Вона відгукується на співпрацю з тренером, вчиться слухати і чути настанови і дотримуватися правил гри.

Розробники методики «Чемпіоніка» справедливо зауважують на такі особливості дитячого футболу, як надзвичайний потенціал особистісного зростання маленького спортсмена в ситуації постійного подолання труднощів, переступання через «не хочу і не можу; можливості отримання насолоди, емоційного задоволення від гри, відчуття могутності команди та свого місця в ній; пробудження любові до спорту, формування активної життєвої позиції.

У стратегії «Чемпіоніки» закладено природність та щирість. Особливу роль розробники програми віддають тренеру, який особистим прикладом передає своїм підлеглим розуміння того факту, що важливим є не лише результат, а й шлях до результату. Завдання тренера вбачається у силі тяжіння, а не відштовхування, заохочення, а не примушення, тиску. Ці завдання успішно реалізуються завдяки використанню під час тренування особливих ігрових методик. А застосування спеціальних психолого-педагогічних методів допомагає зберігати спортивну дисципліну і втрачати основну ціль у ході тренувань.

Представлена програма «Чемпіоніка» та методика її реалізації на заняттях дає змогу зробити висновок щодо їх особливого значення для успішної соціалізації та повноцінного психічного й особистісного розвитку дитини. Впевнений, що через роки спортсмени, які пройдуть таку школу, будуть тепло згадувати свого першого тренера, свою першу спортивну команду як надійний і теплий причал.

Вважаю, що програма і методика тренувальних занять у дитячих футбольних школах може виступати гарантом якості та бути затвердженою відповідними органами.
Вернуться
к новостям